טל' 054-4321405
שם:
דואל:
הודעה:

פסיפס

עבודות פסיפס – שוברים ומאחים

DSC_0523_300pxהסטודיו של מיכל פלג מלא בקרמיקות חפצים זכוכיות חרוזים והרבה קסם. על הקירות ציורים וצילומים מעובדים ,כיסאות מפסיפס.את הקרירה האומנותית שלה החלה כצלמת , היא מתמקדת כיום בציור שילוב של טכניקות עבודה שונות ובפיתוח הסטודיו למוזאיקה בו מועברות סדנאות

הירידה במדרגות לסטודיו של מיכל פלג בתל אביב היא רגע מעבר מרחוב לקסם , מעבר שרק מחזק את הרושם של הכניסה. רגע שמספק מבט מהיר וחטוף על הסטודיו המואר, הרווי צבעוניות אן סופית,מלא בחומרים ,מדפים עמוסי קרמיקות,אבנים,זכוכיות וחרוזים.חומרי בנין (חול,מלט,גבס,ברזלים) כילים שננטשו ,ציורים,צבעים,פסלים,רהיטים מפסיפס ,עבודות של תלמידים, צילומים,. הסטודיו מלא בעבודות תלמידים.

פסיפס של יצירתיות – אמנות הפסיפס

העבודה הראשונה שתופסת את העין, היא ציור ענק בטכניקה מעורבת על קאנווס , ציור זה הוא חלק מסדרת ציורים שנמכרו במכירות פומביות של מונטפיורי והוצגו בתערוכות קבוצתיות. במרכז הסטודיו שולחן פסיפס וכיסא "גן העדן" העשוי פסיפס ונראה כנלקח מסיפורי אלף לילה ולילה. היחידה שלא מצטערת שנשברת צלחת היא מיכל שמיד לוקחת שוברת ממחזרת מוסיפה עוד צבע וחומרים ויוצרת עבודה חדשה משאריות ושברים.
המחזור הוא חלק חשוב מהווית הסטודיו .

תהליך של יצירת פסיפס

עבודת הפסיפס היא תרפויטית האווירה בסטודיו רגועה מאוד שלווה .הסטודיו והעבודה לוקחים למקום אחר משכיחים את הנעשה מסביב את הבחוץ.
כל אחד לוקח את העבודה למקום שלו בין אם זה פיסול ,שילוב חומרים כיוונים שונים ההדרכה היא אישית וזורמת עם כל אחד לפי אופיו ,הקבוצות קטנות ומאפשרות לכל אחד להתפתח לכיוונו ולפי הקצב האישי שלו. מגוון החומרים גדול וכל הזמן מתווספים חומרים חדשים שמיכל מלקטת בחנויות ובשווקים בארץ ובחול,מהרחוב וזה מאפשר לכל אחד לבחור לעצמו את החומרים אליהם הוא מתחבר ומהם הוא רוצה ליצור .

הכנת פסיפס

לא צריך כישרון מיוחד מסבירה מיכל מיד אפשר להתחיל ליצור והמתמכרים נשארים מיכל עושה עבודות פסיפס לפי הזמנה לאדריכלים,לאנשים פרטים ולחנויות. למרות ההמולה של הרחובות והסדנאות הסטודיו הוא פינת השקט של מיכל . אני מעבירה לכאן את האוספים שיש לי ואת כל הדברים שאין להם מקום בבית, המקום הזה הוא הממלכה שלי ובכל פעם שהבלגאן משתלט עלי ,בן זוגי רפי מגיע וכקסם יוצר מדפים ומארגן מחדש . פה העצמאות שלי וזה המקום שמפרנס אותי ונותן לי כוח.